vse | Dolenjska | Posavje | Bela krajina | Kočevsko-ribniško

ponedeljek, 6. december 2021

17:00 Decembrske delavnice v okviru Platforme konS: Žičke + Gumbi = Klaviatura, LokalPatriot Novo mesto

18:00 Odprtje razstave Spectrum, KC Janeza Trdine Novo mesto

torek, 7. december 2021

07:00 - 13:00 Krvodajalska akcija, ŠD OŠ Leskovec pri Krškem

10:00 Delavnica za starejše: Uporaba računalnika in mobilnega telefona - mladi za starejše, MC Brežice

16:45 Plesne vaje, Prosvetni dom Artiče

18:00 Literarni pogovor z dobitnikom nagrade Kresnik, Borutom Kraševcem, večnamenski prostor Knjižnice Črnomelj

19:30 Julija, KC JT Novo mesto

sreda, 8. december 2021

08:00 - 12:00 Krvodajalska akcija, OŠ Škocjan

17:00 Prvi odrski koraki, KD Črnomelj

19:00 Predavanje Janeza Weissa v sklopu cikla »Neobičajna védenja«:Srednje in novoveška avtonomija mesta Črnomelj in njegovi simboli, Mestna muzejska zbirka Črnomelj

19:30 Julija, KC JT Novo mesto

četrtek, 9. december 2021

17:00 Delavnica: Izdelovanje novoletnih voščilnic, večnamenski objekt Cerovec pri Črešnjevcu

17:00 Praznična delavnica: Izdelovanje voščilnic, Rokodelski center Ribnica

18:00 5. pogled v Štovičkov depo: Jaz, ženska - kiparska razstava (otvoritveno vodstvo), Mestni muzej Krško

18:00 Pogovorni večer: Tanja Petrič: Kako pišejo za devetimi gorami?, KD Krško

19:00 Plesna delavnica ljudskih plesov z živo glasbo, Dvorana OŠ Stari trg ob Kolpi Stari trg ob Kolpi

19:30 Erotika po Emeršiču, KC JT Novo mesto

petek, 10. december 2021

16:00 Dobrodelni športno-kulturni dogodek,  Karlovškov trg- ODPOVEDANO Šmarjeta

18:00 Potopisno predavanje Arneja Hodaliča – Mornar v hribih, večnamenski prostor Knjižnice Črnomelj

20:00 Vita Mavrič & Kvartet Jake Puciharja: Nokturno žlahtnih duš (koncert iz cikla ARSonica 2021), KD Krško

sobota, 11. december 2021

10:00 Kegljanje (moški, ženske), Klubsko prvenstvo Kegljaškega društva Vodnjak v sprintu, Kegljišče Vodnjak Novo mesto

10:00 Neverjetna zgodba o velikanski hruški, KC JT Novo mesto

10:00 Praznična delavnica: Osnove animiranega ustvarjanja, Rokodelski center Ribnica

14:00 Nelly Rapp: Agentka za pošasti, KC JT Novo mesto

17:00 Pozabljen božič, KC JT Novo mesto

18:00 Rokomet - MRK Krka - RK Grosuplje, ŠD Marof Novo mesto

18:00 Kegljanje (ženske), 8. Klubsko prvenstvo Kegljaškega kluba Trebnje v sprintu, Kegljišče Vodnjak Novo mesto

20:00 Koncert: Trobilni kvartet Contrast, KD Krško

20:00 Aline, moč ljubezni, KC JT Novo mesto

nedelja, 12. december 2021

10:00 Pozabljen božič, KC JT Novo mesto

14:00 Neverjetna zgodba o velikanski hruški, KC JT Novo mesto

17:00 Koncert: Večer Ipavčevih samospevov, grad Rajhenburg Brestanica

17:00 - 20:00 Stojnice s ponudbo lokalnih izdelkov, MC Brežice

17:00 - 21:00 Igra svetlobe in barv ter pravljica, ki se pove sama, MC Brežice

17:00 Nelly Rapp: Agentka za pošasti, KC JT Novo mesto

18:00 Slovensko-dalmatinski večer, KD Metlika

20:00 Aline, moč ljubezni, KC JT Novo mesto

ponedeljek, 13. december 2021

07:00 - 11:00 Krvodajalska akcija za krajane KS Kandija Gram, bolnišnica Novo mesto

16:00 Decembrske delavnice v okviru Platforme konS: Izdelava mini zoetropa, LokalPatriot Novo mesto

torek, 14. december 2021

17:00 Strokovno vodstvo: Fran Bonač in Tovarna celuloze na Vidmu pri Krškem, Mestni muzej Krško