vse | Dolenjska | Posavje | Bela krajina | Kočevsko-ribniško

nedelja, 22. oktober 2017

10:00 Dobrodelni pohod na Trško goro, zbor pri Gostišču Pugelj Ždinja vas

10:15 Koncert Pesem na Trški gori, cerkev Trška gora pri Novem mestu

19:00 Zbor duhovnikov sanktpeterburške metropolije, KC Janeza Trdine Novo mesto

ponedeljek, 23. oktober 2017

07:30 - 11:00 Krvodajalska akcija v sodelovanju s Policijskim veteranskim društvom Sever Dolenjske in Bele krajine ter z Območnim združenjem Vojnih veteranov za Slovenijo Dolenjske, bolnišnica Novo mesto

08:00 Aktivnosti v Hiši sožitja, DU na Čitalniški 1 Novo mesto

08:30 - 09:30 Telovadba, Medgeneracijsko središče Novo mesto

14:00 - 17:00 Intenzivni tečaj risanja, slikanja, JSKD (KC) Novo mesto

17:00 - 18:30 Flamenko, JSKD (CK) Novo mesto

17:00 - 18:00 Balet 1, JSKD (CK) Novo mesto

17:00 Ura pravljic, Knjižnica Pavla Golie Trebnje

17:00 Spominska proslava v počastitev dogodkov 43-dnevne svobode mesta po kapitulaciji Italije, pri spomeniku na Prisojni poti Novo mesto

18:15 - 19:30 Balet 2, JSKD (CK) Novo mesto

18:45 Delavnica »Beseda besedo želi«, Knjižnica Mirana Jarca Novo mesto

19:00 Gledališki abonma: Republika Slovenija, KC Janeza Trdine Novo mesto

19:00 Predstavitev knjige Netopir (Stane Peček), Knjižnica Pavla Golie Trebnje

torek, 24. oktober 2017

08:00 Aktivnosti v Hiši sožitja, DU na Čitalniški 1 Novo mesto

08:00 - 09:00 Sproščanje z gongom, Medgeneracijsko središče Novo mesto

09:00 - 12:00 Ročna dela, Medgeneracijsko središče Novo mesto

10:00 - 12:00 Prikaz samopregledovanja dojk, avla ZD Novo mesto

17:00 Ura pravljic, Knjižnica Mirana Jarca Novo mesto

17:00 Ob 500-letnici reformacije, Medgeneracijsko središče Novo mesto

17:00 Ura pravljic, knjižnica Mirna

18:00 Šalijev večer - Predavanje: Luther ali Trubar?, Knjižnica Mirana Jarca Novo mesto

19:00 Zavod Nefiks: Jezikovni klub za mlade (angleščina in španščina), Knjižnica Mirana Jarca Novo mesto

19:00 Odprtje razstave 10. Ex-tempore Dolenjske Toplice, KKC Dolenjske Toplice

sreda, 25. oktober 2017

08:00 Aktivnosti v Hiši sožitja, DU na Čitalniški 1 Novo mesto

09:00 - 10:30 Utrjevanje plesnih korakov, Medgeneracijsko središče Novo mesto

10:00 Angleščina po mavrični bližnjici, DU na Čitalniški 1 Novo mesto

15:00 Ura pravljic, knjižnica Veliki Gaber

16:45 - 17:45 Baletna ustvarjalna pripravnica 1, JSKD (CK) Novo mesto

17:00 Ura pravljic, knjižnica Šentrupert

18:00 - 19:00 Baletna ustvarjalna pripravnica 2, JSKD (CK) Novo mesto

18:00 Pogovorni večer: www.potrošništvo.com – Se bomo prebudili?, Knjižnica Mirana Jarca Novo mesto

18:00 Odprtje razstave NA+KLJUČ+JE 4 AVTORJEV, Galerija likovnih samorastnikov Trebnje

19:00 Zavod Nefiks: Jezikovni klub za mlade (angleščina in španščina), Knjižnica Mirana Jarca Novo mesto

19:30 - 20:45 Balet za odrasle, JSKD (CK) Novo mesto

četrtek, 26. oktober 2017

08:00 Aktivnosti v Hiši sožitja, DU na Čitalniški 1 Novo mesto

09:30 - 10:30 Preventivno zdravstveno predavanje, Medgeneracijsko središče Novo mesto

10:30 - 12:30 Preventivne zdravstvene meritve, Medgeneracijski center Novo mesto

15:30 - 16:45 Likovna delavnica za otroke, JSKD (CK) Novo mesto

17:00 Ura pravljic, knjižnica Mokronog

17:00 Ura pravljic, knjižnica Straža

18:00 Potopisno predavanje: Življenje z gorami, Knjižnica Mirana Jarca Novo mesto

18:00 Počastitev 80-letnice Staneta Pečka, UKS Mokronog

18:00 Predavanje: Ko v življenju nastopijo težave, RIC Novo mesto

19:00 Predavanje dr. Nikolaya Grishina, KKC Dolenjske Toplice

19:00 Gledališki abonma: Pesnikova žena prihaja (ZIK Črnomelj), KD Straža

petek, 27. oktober 2017

08:00 Aktivnosti v Hiši sožitja, DU na Čitalniški 1 Novo mesto

09:00 - 10:30 Angleščina, Medgeneracijsko središče Novo mesto

15:00 Žalna slovesnost, pri grobišču na Marnicah Dobrnič

16:15 - 17:30 Likovna delavnica za otroke, JSKD (KC) Novo mesto

19:00 Koncert ''Z ljudsko pesmijo v srcu'', avla CIK Trebnje

sobota, 28. oktober 2017

08:00 - 12:00 Kmečka tržnica, pri Prinovcu Šmarješke Toplice

10:00 - 12:00 Ogled muzejske zbirke IMV, Drgančevje Novo mesto

10:00 - 13:00 Ustvarjalne delavnice za otroke - mali levček, BTC Novo mesto

19:00 ''Zahvala jeseni'', KD Šmarjeta

19:00 Užitna sračja parodija, KD Partizan Mirna

21:30 Halloween z Lano Jurčević, Pivnica As Prelesje

nedelja, 29. oktober 2017

15:00 Nočni pohod na Frato, zbor pri gradu Žužemberk

16:00 Nočni pohod na Frato, zbor pri gradu Luknja Prečna

16:00 Nočni pohod na Frato, zbor pri železniški postaji Straža

17:00 Nočni pohod na Frato, zbor pri ključu Golobinjek

20:00 Koncert Luke Debevca, frančiškanska cerkev Novo mesto

ponedeljek, 30. oktober 2017

08:30 - 09:30 Telovadba, Medgeneracijsko središče Novo mesto

10:00 Delavnica: Ustvarjanje z bučami, DU na Čitalniški 1 Novo mesto

14:00 - 17:00 Intenzivni tečaj risanja, slikanja, JSKD (KC) Novo mesto

17:00 - 18:30 Flamenko, JSKD (KC) Novo mesto

17:00 - 18:00 Balet 1, JSKD (KC) Novo mesto

18:15 - 19:30 Balet 2, JSKD (KC) Novo mesto

torek, 31. oktober 2017

09:00 Žalna slovesnost, pri spomeniku NOB Šentrupert

10:30 Žalna slovesnost, pri spomeniku NOB na Rojah Mirna

15:00 Žalna slovesnost, pri spomeniku NOB v spominskem parku Trebnje

16:00 Žalna slovesnost, na pokopališču Čatež

sreda, 1. november 2017

09:30 Žalna slovesnost, na pokopališču Mokronog

četrtek, 2. november 2017

10:00 Jesenski pohod (DU), zbor na makedamskem parkirišču pri bivšem Hotelu Kandija Novo mesto

10:00 Prikaz samopregledovanja dojk (tudi ob 16. uri), Qlandia Novo mesto

petek, 3. november 2017

10:00 Predstavitev »karbidarice« in rudnika ter zanimivosti o lastovkah in čebelicah, DU na Čitalniški 1 Novo mesto

22:00 V živo: Tretji kanu - predstavitev albuma V vesolje, LokalPatriot Novo mesto

sobota, 4. november 2017

08:00 - 12:00 Kmečka tržnica, pri Prinovcu Šmarješke Toplice

10:00 - 11:30 Sobotno galerijsko dopoldne: Izdelki iz ličkanja, Galerija likovnih samorastnikov Trebnje

10:00 Delavnica »Moč prednikov«, Glavni trg 24 Novo mesto

10:00 - 13:00 Ustvarjalne delavnice za otroke - Jesensko drevo, BTC Novo mesto

nedelja, 5. november 2017

18:00 Obred polne lune, Glavni trg 24 Novo mesto

ponedeljek, 6. november 2017

17:00 Ura pravljic, Knjižnica Pavla Golie Trebnje

torek, 7. november 2017

17:00 Ura pravljic, knjižnica Mirna

sreda, 8. november 2017

15:00 Ura pravljic, knjižnica Veliki Gaber

17:00 Ura pravljic, knjižnica Šentrupert

četrtek, 9. november 2017

17:00 Ura pravljic, knjižnica Mokronog

17:00 Abonma Levček: Štirje muzikantje, KD Trebnje

18:00 Predavanje: Kaj nam sporočajo bolečine, RIC Novo mesto

19:00 Leto kulture Temeniške in Mirnske doline: koncert Družinskega kvarteta Strmole, avla CIK Trebnje

petek, 10. november 2017

19:00 Dolenjsko martinovanje 2017, grad Grm Novo mesto

sobota, 11. november 2017

10:00 Kino: Medved Bamsi in čarovničina hči, dvorana STIK Trebnje

10:00 - 13:00 Ustvarjalne delavnice za otroke - Deževni dan, BTC Novo mesto

nedelja, 12. november 2017

10:00 Delavnica »Ples elementalov ognja, zemlje in lesa«,Glavni trg 24 Novo mesto

ponedeljek, 13. november 2017

18:00 Meditacija za Slovenijo, Glavni trg 24 Novo mesto

četrtek, 16. november 2017

17:00 Predavanje: Svetovanja in pomoč za družine, RIC Novo mesto

petek, 17. november 2017

19:00 Gledališče: Pesnikova žena prihaja, UKS Mokronog

sobota, 18. november 2017

10:00 - 13:00 Ustvarjalne delavnice za otroke - Dimnikar, BTC Novo mesto

10:00 Delavnica »Moč arhetipov«: Prostitutka, Glavni trg 24 Novo mesto

19:30 Novomeški abonma: FS Kres, KC Janeza Trdine Novo mesto

ponedeljek, 20. november 2017

17:00 Ura pravljic, Knjižnica Pavla Golie Trebnje

torek, 21. november 2017

17:00 Ura pravljic, knjižnica Mirna

sreda, 22. november 2017

15:00 Ura pravljic, knjižnica Veliki Gaber

17:00 Ura pravljic, knjižnica Šentrupert

četrtek, 23. november 2017

17:00 Ura pravljic, knjižnica Mokronog

17:00 Predavanje: – Svetovanja in pomoč za mladostnike, RIC Novo mesto

petek, 24. november 2017

19:00 Gledališki abonma: Zapornik št. 3.2.3. (Domen Valič), KD Straža

sobota, 25. november 2017

10:00 - 13:00 Ustvarjalne delavnice za otroke - Košarica, BTC Novo mesto

19:30 Novomeški abonma: Opera Deseti brat, KC Janeza Trdine Novo mesto

nedelja, 26. november 2017

10:00 Delavnica »Sijoč objem angelov«, Glavni trg 24 Novo mesto

četrtek, 30. november 2017

17:00 Predavanje: Svetovanja in pomoč za odrasle, RIC Novo mesto

ponedeljek, 4. december 2017

17:00 Ura pravljic, knjižnica Mirna

17:00 Ura pravljic, Knjižnica Pavla Golie Trebnje

sreda, 6. december 2017

15:00 Ura pravljic, knjižnica Veliki Gaber

17:00 Ura pravljic, knjižnica Šentrupert

četrtek, 7. december 2017

17:00 Ura pravljic, knjižnica Mokronog

četrtek, 14. december 2017

17:00 Abonma Levček: Od kod pa ti, kužek?, KD Trebnje

petek, 15. december 2017

19:30 Novomeški abonma: Copacabana, KC Janeza Trdine Novo mesto

ponedeljek, 18. december 2017

17:00 Ura pravljic, Knjižnica Pavla Golie Trebnje

torek, 19. december 2017

17:00 Ura pravljic, knjižnica Mirna

sreda, 20. december 2017

15:00 Ura pravljic, knjižnica Veliki Gaber

17:00 Ura pravljic, knjižnica Šentrupert

četrtek, 21. december 2017

17:00 Ura pravljic, knjižnica Mokronog

torek, 26. december 2017

17:00 13. novoletni festival narodno-zabavne glasbe Dolenjske Toplice 2017, KKC Dolenjske Toplice

četrtek, 11. januar 2018

17:00 Abonma Levček: Izgubljeni glasek, KD Trebnje

ponedeljek, 15. januar 2018

17:00 Ura pravljic, Knjižnica Pavla Golie Trebnje

torek, 16. januar 2018

17:00 Ura pravljic, knjižnica Mirna

sreda, 17. januar 2018

15:00 Ura pravljic, knjižnica Veliki Gaber

17:00 Ura pravljic, knjižnica Šentrupert

četrtek, 18. januar 2018

17:00 Ura pravljic, knjižnica Mokronog

četrtek, 25. januar 2018

19:00 Gledališki abonma: Mama je umrla dvakrat (KD Stari trg ob Kolpi), KD Straža

ponedeljek, 29. januar 2018

17:00 Ura pravljic, Knjižnica Pavla Golie Trebnje

torek, 30. januar 2018

17:00 Ura pravljic, knjižnica Mirna

sreda, 31. januar 2018

15:00 Ura pravljic, knjižnica Veliki Gaber

17:00 Ura pravljic, knjižnica Šentrupert

četrtek, 1. februar 2018

17:00 Ura pravljic, knjižnica Mokronog

četrtek, 8. februar 2018

17:00 Abonma Levček: Peter Klepec, KD Trebnje

ponedeljek, 12. februar 2018

17:00 Ura pravljic, Knjižnica Pavla Golie Trebnje

torek, 13. februar 2018

17:00 Ura pravljic, knjižnica Mirna

sreda, 14. februar 2018

15:00 Ura pravljic, knjižnica Veliki Gaber

17:00 Ura pravljic, knjižnica Šentrupert

četrtek, 15. februar 2018

17:00 Ura pravljic, knjižnica Mokronog

četrtek, 22. februar 2018

19:00 Gledališki abonma: Govorice (Teater Janez Jalen), KD Straža

četrtek, 8. marec 2018

17:00 Abonma Levček: Volk in sedem kozličkov, KD Trebnje

ponedeljek, 12. marec 2018

17:00 Ura pravljic, Knjižnica Pavla Golie Trebnje

torek, 13. marec 2018

17:00 Ura pravljic, knjižnica Mirna

sreda, 14. marec 2018

15:00 Ura pravljic, knjižnica Veliki Gaber

17:00 Ura pravljic, knjižnica Šentrupert

četrtek, 15. marec 2018

17:00 Ura pravljic, knjižnica Mokronog

ponedeljek, 26. marec 2018

17:00 Ura pravljic, Knjižnica Pavla Golie Trebnje

torek, 27. marec 2018

17:00 Ura pravljic, knjižnica Mirna

sreda, 28. marec 2018

15:00 Ura pravljic, knjižnica Veliki Gaber

17:00 Ura pravljic, knjižnica Šentrupert

četrtek, 29. marec 2018

17:00 Ura pravljic, knjižnica Mokronog